9 Movies Every CEO Must Watch

Для CEO IT-компанії або тих, хто планує стати першокласним ТОП-менеджером ми рекомендуємо добірку кращих фільмів про професійні перемоги, кар’єру та бізнес.
28832374_2029006540704552_140243124_n

В них висвітлюється вплив на успіх найкращих і найгірших людських якостей – консерватизм і креативність, егоцентризм і вміння визнавати свої помилки, тиранія і демократичність, здатність аналізувати досвід інших і змінювати себе.

Фільми є хорошим наочним посібником для набуття лідерських і управлінських навичок і яскраво демонструють характерні риси керівника.

medium_ad4735c09f5c459526de9a5d3f196f16
«Пірати Кремнієвої долини» (1990)

Країна: США

Жанр: біографія, драма

Кінострічка пропонує інсайдерський погляд на те, як створювали перші комп’ютери юний хіпі Стів Джобс і програміст Білл Гейтс, як вони заснували Apple та Microsoft та на що були готові заради успіху.

Слоганом кінострічки є Good artists create… Great artists steal («Хороші митці створюють. Великі митці крадуть»). І фільм його повністю обґрунтовує.

Він розповідає, як у своєму суперництві за першість на ринку комп’ютерів Apple та Microsoft «запозичували» ідеї в інших компаній та одна в одної. Зокрема, йдеться про крадіжку технології графічного інтерфейсу в компанії Xerox, яку здійснила спершу компанія Джобса, а згодом і Гейтса.

Кінострічка охоплює основні етапи становлення Apple і Microsoft за період із 1970 по 1997 роки. Оповідачами в ній є Стів Возняк і Стів Балмер, колеги та найближчі соратники Стіва Джобса та Білла Гейтса. Крізь призму їхнього сприйняття глядач спостерігає за подіями, що розгортаються у фільмі.

WK-AV537_FILM1_G_20100930160308
Соціальна мережа (2010)

Країна: США

Жанр: Драма, Біографія

За сюжетом, простий єврейський хлопчина Марк Цукерберг вчиться в Гарварді і мріє бути прийнятим в одне з елітних гарвардських братств, хоча шансів на це у нього досить мало. Як і на серйозні відносини з красунею Ерікою. Словом, Марк типовий фрік і гік.

Але через деякий час, йому приходить в голову думка зробити сайт, на якому б студенти могли порівнювати і оцінювати фотографії різних студенток. Марк кодить та пише скрипти, які тягнуть зображення із різних закритих джерел, після чого тут же створює і запускає сайт. Реакція на це розвага перевершила всі очікування Цукерберга, а комп’ютерна мережа Гарварду не витримує навантаження від кількості відвідувачів сайту.

Після успіху з першим сайтом, до Марка звернулися брати Уінклвосс – студенти-спортсмени з дуже багатої родини. Вони запропонували ідею елітного онлайн-клубу – соціальної мережі з певними параметрами. Ця ідея лягла в основу створення Facebook…

1520081156-384524526-6
12 розгніваних чоловіків(1957)

Жанр: драма

Країна: США

Вісімнадцятирічного юнака звинувачують у вбивстві власного батька, йому загрожує електричний стілець. Дванадцять присяжних, прослухавши судове засідання по цій справі, зобов’язані винести вердикт: винен цей хлопець чи не винен. Усе в справі вказує на те, що хлопець винен, але як до цієї справи віднесеться кожен з присяжних…

1501578420_ff99fcf99c
Мисливець з Уолл-стріт 2016

Жанр: драма

Країна: США, Канада

Головний герой фільму Дейн Дженсен всього себе присвятив кар’єрі. Він «мисливець за головами», співробітник, що вербує людей на роботу їх мрії. Дружина Еліс і троє дітей бачать главу сімейства вкрай рідко. У компанії, де працює Дейн, очікуються зміни. Зараз саме час докладати більше зусиль, щоб домогтися кар’єрного росту. Але стан здоров’я старшого сина змушує героя заново розставити пріоритети у своєму житті …

STARTUP.COM, Tom Herman, Kaleil Isaza Tuzman, 2001.
Startup.com 2001

Країна: США

Жанр: документальний

Про друзів дитинства – Калейле Ісазе Тузмане і Томе Германа і про створення ними знаменитого сайту GovWorks.com, що дозволив пересічним громадянам безпосередньо спілкуватися з місцевою владою. Всього за рік молоді підприємці заробляють 60 мільйонів доларів, наймають на роботу сотню чоловік і знайомляться з президентом Клінтоном. Однак ринок цінних паперів відчуває їх на міцність: вони стикаються з усе новими проблемами, вирішують технічні питання, борознять бурхливі води венчурного капіталу. Тим не менш, це не готує Калейла і Тома до найголовнішого – їх особистого конфлікту через управління сайтом. Цей конфлікт ставить під загрозу не тільки їх компанію і роботу, а й загрожує покласти край їх багаторічній дружбі.

fcj12s1u
Хрещений Батько (1972)

Жанр: Драма, Кримінал

Країна: США

Фільм «Хрещений батько» (1972) став культовим завдяки якісному, ефектному та реалістичному відображенні відносини між мафіозними кланами в США, їх правила та традиції.

Неймовірно вдала екранізація однойменного роману Маріо П’юзо, що розповідає історію про мафіозну сім’ю Корлеоне, главу сімейства, дона Віто Корлеоне, його дітей та боротьбу за владу в світі криміналу.

Події починаються влітку 1945 року. З війни повертається син дона Корлеоне Майкл. У цей же час дон Віто видає заміж свою доньку. Майкл не хоче займатися тими справами якими промишляє його батько, а дон Віторіо його в цьому підтримує. Але настають часи, коли різні сімейства мафії починають боротьбу за владу в міст, в наслідок яких гине старший брат Майкла, Санні. Перед Майклом стає дуже важкий вибір…

SOURCE CREDIT - "British Film Institute"
 
Reproduction of this image requires the appropriate copyright clearance. In making this image available, the bfi confers no licence to use or copy the image. All copyright clearance is the responsibility of the user.
 
In consideration for making this image available, the user hereby agrees to indemnify the bfi against any claim or liability arising from the use of this image.
 
The information service of the bfi National Library may be able to carry out copyright ownership research on your behalf. Fax +44 (0) 20 7436 0165 for details of services and costs.
 
British Film Institute
21 Stephen Street
London W1T 1LN 
Tel +44 (0) 20 7255 1444
http://www.bfi.org.uk/
Хрещений Батько (1974)

Жанр: Драма, Кримінал

Країна: США

Продовження легендарної кримінальної драми, що розповідає історію молодого Віто Корлеоне, його шлях до вершин кримінального світу США та боротьбу його сина, Майкла, за владу.

Центральним персонажем сіквелу лишається Майкл Корлеоне, який вже врятував сім’ю від гибелі, але стикається з складністю зберегти її. Його нова війна відрізняється від тієї, на якій він воював в Європі, будучи зовсім молодим, але і тут він несе серйозні втрати. Боротьба змушує Майкла забувати про те, що дійсно важливо і що найбільше цінував його батько. Майкл намагається зберегти сімейну справу, тільки його світ все одно руйнується, а питання про те, як же батькові вдалося побудувати такий міцний бізнес і не менш міцну сім’ю, все частіше його бентежить…

maxresdefault
Межа ризику 2011

Жанр: Драма , триллер

Країна: США

У вересні 2008 року відбулася подія, яка вразила весь світ – всесвітня економічна криза, але США ще не знала чим обернеться її розвиток. Лише невелика група топ-менеджерів намагається знайти спосіб вирішення проблеми. Один із співробітників банку-гіганта Lehman Brothers отримав у своє розпорядження новітню програму, яка здатна робити аналіз ранка. З її допомогою він робить шокуючий висновок – незабаром ринок обвалиться і банк позбудеться всього. Буквально на наступний день його скорочують, але він вирішує передати дані колишньому колезі і вже до вечора цього дня кращі аналітики на основі цих даних роблять шокуючі висновки, вибір буде нелегким. Фільм Межа ризику дивитись онлайн українською мовою в хорошій якості.

1286044557-sent.su-the-corporation
Корпорація (2003)

Жанр: Документальний

Країна: Канада

Канадський документальний фільм сценариста Джоел Бакан, режисера Марка Акбара та Дженніфер Еббот

Фільм розповідає на прикладі американських корпорацій про механізм діяльності корпорації, вплив на життя людей та навколишнє середовище, а також про те, до чого це призводить. Фільм поєднує ряд інтерв’ю глав корпорацій та громадських активістів і фрагменти документальних зйомок. Загальна мета фільму показати застарілість механізму діяльності корпорації, який був винайдено в далеких 30-х в США як панацея від економічних наслідків Великої депресії.

Художня сюжетна лінія фільму прирівнює корпорацію як юридичну особу до психічнохворої фізичної особи (підстави для такого порівняння — юридичні особливості американського законодавства), поступово наводяться реальні докази цього: фанатична діяльність по отриманню надприбутку будь-якою ціною, неможливість передбачити негативні наслідки діяльності (забруднення навколишнього середовища, виснаження ресурсів) та ін.

Такі фільми безперечно надихають на великі професійні подвиги, проте, без досвіду та практичних знань Ви ніколи не зможете досягнути бажаних показників у продажах, як і будь-якій іншій професії.

А для підкріплення цих знань та для пошуку партнерів чи клієнтів рекомендуємо Вам Kyiv Outsourcing Forum 2018 – конференцію для керівників та топ-менеджменту ІТ аутсорсингових компаній з України, Європи та США.